קידום אתר וורדפרס הוא אפקטיבי בהשוואה לפלטפורמות אחרות

בעולם שבו כמעט כל השיווק והפרסום של חברות ועסקים עובר דרך רשת האינטרנט, אין ספק כי היכולת לנהל את אסטרטגיית הפרסום של העסק בצורה המיטבית ולהוביל להגדלת המכירות, היא מן המטרות החשובות ביותר עבור בעליו. מערכת וורדפרס בעלת הקוד הפתוח מאפשרת לעשות בדיוק את זה ובקלות יחסית, לכן נראה כי בנייה של אתר וורדפרס ובחירה בפלטפורמה זו על פני מתחרותיה, הפכו לכמעט אוטומטיות עבור כל מי שמעוניין להעלות אתר עסקי לאוויר.

למה אתר וורדפרס קל כל כך לתחזק גם ללא יידע בתכנות?

מערכת וורדפרס בנויה על קוד פתוח, כאשר המשמעות היא שאתר שבונים באמצעות וורדפרס ניתן לשינוי בכל עת. הפעולות הנדרשות עבור קידום אתרי וורדפרס כוללות בעיקר שילוב של מילות מפתח השכיחות לחיפוש עבור הענף העסקי של האתר, אותן ניתן לשלב בכל חלק וחלק בתוך האתר. למעשה, אפשר לבחור ביטויי מפתח מובילים ולהגדיר כי עמודי האתר יהיו בעלי כותרות שהן עצמן מכילות את הטקסט של ביטויי המפתח ובכך לאפשר לגוגל למצוא את האתר שלכם בקלות. מערכת וורדפרס בנויה בצורה נוחה, אשר לא ניתן כמעט לטעות בה והיא בעיקר נגישה ופשוטה מאוד למשתמש. המשמעות היא שלאחר הבניה הראשונית של האתר, יכולים בעלי העסק, לפחות על פניו, להוסיף תוכן כאוות נפשם ולבצע שינויים באתר לפי הצורך, ככל שירצו. האם זה אכן הדבר המומלץ לעשות? לא תמיד.

מהו קידום אתרים אורגני ומהם האתגרים שבו?

על מנת להפוך את האתר למוביל בתחומו, חשוב שיהיה ממוקם בין התוצאות הראשונות שעולות בגוגל, בעדיפות לאחת מבין העשר הראשונות – משמע בדף הראשון. קידום אורגני הוא תהליך מורכב אך נושא פירות של ממש, כאשר הוא מבוסס בין היתר על התנועה שבאתר ועל כמה שגוגל מוצא אותו כאיכותי. גוגל תמיד יעדיף אתרים מלאי תוכן שמעניק ערך לגולש, כאלו שיש בתוכם מאמרים ארוכים, סרטוני וידאו ותמונות – משמע תמיד תהיה העדפה לתכנים עשירים שמושכים קהל, מה שמעלה את הפופולריות שלהם ואת מיקומם בתוצאות החיפוש. על אף שוורדפרס היא נוחה מאוד להעלאת תכנים, חשובה ההבנה באשר לסוג התוכן הנדרש – כאן ייתכן שלמנהלי העסק לא יהיה את היידע המתאים בכדי לעשות את הדבר הנכון ולכן כדאי לבחור בשירות של קידום אתרים מקצועי.

מהו תפקידו של מקדם אתרים מקצועי?

בנייה של אסטרטגיה מחושבת לקידום אתרים אורגני, היא מלאכת מחשבת שמתחילה ממחקר מילות מפתח ומלא מעט השוואות לשחקנים האחרים בשוק. קידום אתרים מקצועי יוביל את האתר, שלב אחר שלב, אל מיקום גבוה יותר בכל חודש עד להשגת המטרה הרצויה. וורדפרס מקלה על מקדמי האתרים בכך שהיא מאפשרת התקנת תוספים, שיכולים לסייע ביצירת תוכן המותאם לקידום אורגני, מה שמייצר אתרים שגוגל "אוהב" יותר ושבפועל הוא מקדם כלפי מעלה בקלות.

איתמר בן דור

מומחה לקידום אתרים, פיתוח ועוד. עובד כעשור בתחום הקידום השיווק והפיתוח, בעלים ומנכ"ל בחברת endless.
  • מחבר:
  • קטגוריה:כללי
  • שונה לאחרונה:11 בדצמבר 2019
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות