הכול מסכימים כי חשיבה מחוץ לקופסה היא הצעד הראשון לקראת תכנית קידום מוצלחת, בעלי האתרים מתבקשים לעשות שימוש בטכניקות הקיימות תוך הצגת תכנים מקצועיים ומתן ערך מוסף לגולשים. כמעט בכל חודש מתפרסמות טכניקות קידום חדשות יחד עם פלטפורמות פרסום חדשות, היו אתם הראשונים לעשות בהן שימוש בישראל. אחד הטרנדים החזקים ביותר בחודשים האחרונים שייך לקידום אתרים בעזרת סרטוני וידאו. אין כל ספק כיי תמונה אחת שווה אלף מילים וכי סרטון וידאו מקצועי משמעותי גם לתהליך המיתוג של האתר, אך נשאלת השאלה האם הפקת הסרטון אכן תורמת תרומה משמעותית לקידום האתר?

התשובה לשאלה מתחלקת לשני חלקים : קידום האתר במנועי החיפוש וקידום האתר בקהילת הגולשים. נבהיר כי שיפור מיקום האתר בתוצאות החיפוש יביא גם לגידול בכמות הכניסות של הגולשים לאתר.

קידום אתרים בעזרת סרטוני וידאו

האם סרטוני וידאו עוזרים בקידום האתראחד המצרכים החשובים ביותר לקידום אתר הוא קישורים נכנסים מגוונים ואיכותיים. בעבר לא נהוג היה להציב סרטוני וידאו בתוצאות החיפוש של גוגל, אך כיום הסרטונים של יו-טיוב כבר מאונדקסים בתוצאות החיפוש ואף מדורגים במיקום מכובד. אותם סרטונים משמשים מקור תנועה נכנסת אל האתר העסקי וגם מקור לקישור נכנס מאתר איכותי. חברת גוגל מעניקה דירוג גבוה לקישורים היוצאים מתוך סרטון יו-טיוב מוצלח ופופולרי. כמו כן, סרטונים ביו-טיוב קל מאוד לשתף ברשת החברתית, לפרסם בבלוגים וגם לשלוח בדואר אלקטרוני. הממשק של יו-טיוב ידידותי מאוד למשתמשים ומוכר לכולם.

שימו לב, פרסום סרטון ביו-טיוב אינו מספק בכדי לזכות בקישור איכותי אל האתר ומיקום הולם במנועי החיפוש. בכדי לקצור את הפירות עליכם לפעול לקידום הסרטון תוך הגדלת מספר הצפיות. זה הזמן לפרסם את הסרטון באתר העסקי, בבלוגים, בפרופיל הפייסבוק וגם בתפוצת מייל. אם מדובר בסרטון בעל ערך מוסף הגולשים יצפו בו בשמחה וימליצו לחבריהם, הפקת סרטונים מקצועית היא ללא כל ספק המפתח לקידום אתרים יעיל עם סרטונים.  אם אין בכוונתכם או אפשרותכם להשקיע את הסכום הדרוש בהפקה מקצועית כדאי יהיה לדחות את הצעד למועד מאוחר יותר.

הפקת סרטונים מקצועיים – דגשים שימושיים

א.      יש לשלב בכל סרטון ערך מוסף לגולשים, צפו בסרטון בעצמכם ווידאו כי הוא מציע מידע מקצועי שימושי, טיפים ברורים, טכניקות חדישות וכן הלאה.

ב.      כבדו את זמנם של הגולשים, הגולש המודרני אינו סבלני, סרטונים ארוכים ומסורבלים ננטשים במהרה, התמקדו בעיקר ולא במידע תפל.

ג.       הפקת סרטונים מקצועית תניב פירות, אין מקום לקיצורי דרך, צפו בסרטונים מקצועיים ולמדו להכיר את הרף המקצועי המקובל בענף.

ד.      בכל סרטון אפשר וגם כדאי לשלב פנייה אישית אל הלקוח, נצלו את הסרטון בכדי להבליט את התכונות החיוביות של בית העסק, את ההצלחות שלכם ואת הערך המוסף ללקוח.

ה.      הזינו מידע אודות תיאור הסרטון ובחרו את הכותרת תוך התייחסות למילות המפתח אשר מובילות את קידום האתר העסקי כולו.

חשיבותה של יצירתיות ביצירת סרט תדמית

אתם רוצים שהעסק שלכם יהיה עוד יותר מוכר ממה שהוא היום ואתם רוצים שיהיו לכם יותר לקוחות? אם כך, כדאי שתדעו שיש מספר דרכים שונות לעשות את זה, ואחת מהן היא להכין סרט תדמית לעסק. בימינו אפשר לעשות הרבה שימושים עם סרט התדמית לעסק שלכם, כי לא רק שתוכלו להראות אותו למשקיעים או ללקוחות חשובים, אלא גם תוכלו לשלב אותו באתר האינטרנט שלכם. אתר אינטרנט שיש לו סרט תדמית הוא אתר שהרבה יותר קלל לקדם במנועי החיפוש השונים, ובצורה כזאת למעשה העסק שלכם יוכל להיות יותר ויותר מוכר. אם אתם תוהים מהי חשיבותה של יצירתיות ביצירת סרט תדמית, אז כדאי שתדעו שהיא רבה, כי ללא יצירתיות הסרט כלל לא יהיה מעניין. אתם יכולים להיות בטוחים שיש הרבה מאוד סרטי תדמית בכל תחום היום, כך שאם אתם רוצים שסרט התדמית שלכם יעשה את העבודה הוא חייב להיות יצירתי ושונה.

האם עדיף לעשות סרט תדמית לבד?

מעבר לכך שצריך להכיר בנושא של חשיבותה של יצירתיות ביצירת סרט תדמית, צריך גם להחליט האם עושים את הסרט לבד או לא. זה שאתם יכולים לעשות סרט תדמית לעסק, ואפילו די מהר, זה נכון, כי לכל אחד מאיתנו יש היום טלפון חכם עם מצלמה. יש לכם את כל התנאים להפיק סרט תוך זמן מאוד קצר, אך השאלה היא האם הסרט שתוכלו לעשות לבד יהיה מספיק טוב. למען האמת, ברוב המקרים שבהחלט אפשר לראות הבדל בין סרט מקצועי ובין סרט חובבני, כך שלא בטוח שכדאי לכם לעשות את זה לבד. אם אתם יכולים לפנות אל חברה מקצועית שעוסקת בנושא הזה ושאנשי המקצוע שלה יוכלו להכין לכם את סרט התדמית, אז למה לא? חשוב להבין שסרט תדמית שאינו מקצועי וטוב עלול לא רק לא להועיל לעסק שלכם אלא אפילו לפגוע בו, ואין ספק שעדיף להימנע מהסיטואציה הזאת.

האם הכנת סרט תדמית לעסק עולה הרבה?

הדבר הבא שבוודאי תרצו לדעת זה האם מדובר על השקעה גדולה. ראשית, כדאי שתדעו שיש סרטי תדמית שונים, כי יש סרטים שעושים אותם מהר מאוד ואילו סרטים אחרים שצריך להשקיע בהם מאוד. יש סרטים שנמשכים דקה ואילו אחרים שנמשכים גם רבע שעה, כך שאין ספק שיש גם הבדל בעלויות. עוד דבר שיכול להשפיע על העלות זו כמובן החברה שאליה תיפנו, כי לא בכל חברה תוכלו לקבל את אותן הצעות מחיר. כדאי לכם לפנות אל כמה חברות כדי לראות בכמה דברים אמורים וכמה זה צריך לעלות, כי כך תוכלו לדעת לאיזו חברה אתם רוצים לפנות בסופו של דבר. סרט התדמית חשוב לעסק שלכם כך שבהחלט כדאי לכם להשקיע בנושא הזה.

איתמר בן דור

מומחה לקידום אתרים, פיתוח ועוד. עובד כעשור בתחום הקידום השיווק והפיתוח, בעלים ומנכ"ל בחברת endless.
  • מחבר:
  • קטגוריה:SEO
  • שונה לאחרונה:2 במרץ 2017
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות