כיצד קורס של בניית אתרי אינטרנט יכול להפוך להתחלה של קריירה

ככל שהעולם הולך ומתקדם בצעדי ענק אל עבר טכנולוגיות חדשות, כך גם היידע בתחום של בניית אתרי אינטרנט הופך למשאב מבוקש. הרצון לייצר נגישות מקסימלית בתוך האתרים העסקיים בעבור הלקוחות הפוטנציאליים, מייצר את הצורך באנשי מקצוע מומחים. הכוונה היא לבוני אתרים שיכולים ללמוד במהירות, להיחשף לדרישות הדינמיות של גוגל בכל הקשור לקידום אתרים ולדעת להגיב ובעיקר – לייצר, אתרים מותאמים לכל עסק באופן ספציפי, כאלה אשר מביאים את התמצית של המסר שאותו מנסה בעל העסק להעביר לקהל היעד שלו.

למה כדאי ללמוד בניית אתרי אינטרנט?

אם תסתכלו כמה שנים לאחור, אל מה שהייתה בעבר האינפורמציה הנדרשת להתמצאות בעולם האינטרנט – תיווכחו כי כיום מדובר בעולם אחר לגמרי. היום עבור מלאכת בניית אתרי תדמית נדרשת חשיבה מעמיקה, מחקר שוק, איסוף תוכן בעל ערך לגולש ועוד תכונות רבות אשר יהפכו את האתר הנבנה לפופולרי. בכדי לייצר אתרים עם תנועה רבה, אשר מובילים את העסקים שהם מייצגים לדומיננטיים, נדרשות יכולות גבוהות הן בהיבט הטכני והן בהיבט היצירתי. לימודי בניית אתרים וכמוהן גם קידום אתרים, יעניקו לכם את הבסיס החשוב בתחום ויקנו לכם כלים של אנשי מקצוע. לאחר מכן, הניסיון כבר יעשה את שלו – ככל שתבנו יותר אתרים עבור לקוחות עסקיים, כך תשתפרו ותהפכו למקצוענים של ממש.

האם הלימודים רלוונטיים גם למי שכבר עוסק בתחום?

בגלל הצמיחה וההתפתחות המהירה של כל תחום בנייה ועיצוב האתרים, גם הקורסים עצמם משתנים עם השנים. ייתכן שבוני אתרים שעוסקים במקצועם מזה שנים, ירצו אף הם לחזור וללמוד את המקצוע שלהם עצמם, זאת בשל ההתחדשות הבלתי פוסקת המתרחשת בו. יתרה מזאת – גם בעלי מקצוע אחרים ו"חופפים", כגון מקדמי אתרים – יכולים להעשיר את העולם המקצועי שלהם בהצטרפות של קורס של בניית אתרים. העיסוק בתחום שמשתנה ללא הרף, מחייב התמקצעות בלתי פוסקת ולכן גם מקצוענים יכולים להחכים לא מעט בעזרת לימודי מקצוע מחודשים.

האם כדאי לעבוד כשכיר או לפתוח עסק עצמאי?

אחת מההתלבטויות הלא פשוטות שעומדות בפני בוגרי הקורסים לבניית אתרים או קידום האתרים, היא המשך הדרך המקצועית. הבחירה בין עבודה כשכירים ובין הקמת עסק, איננה חייבת להיות מוחלטת. חשוב לנסות ולבחון את המצב הכלכלי ואת היכולת שלכם לעמוד בהפסדים ולבצע השקעות בעסק חדש, אם בחרתם בכך, בכדי שגם אם "הגלגלים ינועו לאט" – עדיין לא תהיו בהפסד. על אף החששות, יש להבין כי מדובר בענף מבוקש ביותר, אך גם תחרותי מאוד. מה שזה אומר מבחינתכם הוא, שעליכם להתמקצע וללמוד כל העת, בכדי להציע ללקוחות שלכם שירות נהדר, מקצועי ואמין ללא רבב. באופן כזה, גם אם תיקחו את הסיכון ותהפכו לבוני אתרים פרילנסרים או בעלי עסק, תוכלו להחזיר את ההשקעה הראשונית שלכם ולעבור במהרה למצב של רווח.

שאלות ותשובות

האם שווה לדעתך לסיכום ללמוד בניית אתרים?

לא ממש… אלא אם לומדים תכנות ועיצוב… אלו דברים שאפשר ללמוד באינטרנט לבד…

איפה הכי כדאי ללמוד בניית אתרים?

לבד

איתמר בן דור

מומחה לקידום אתרים, פיתוח ועוד. עובד כעשור בתחום הקידום השיווק והפיתוח, בעלים ומנכ"ל בחברת endless.
  • מחבר:
  • קטגוריה:כללי
  • שונה לאחרונה:24 בנובמבר 2019
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות