בטח בשיטוטים באינטרנט שמעתם שמות כמו ויקס, גומלה, וורדפרס, מגנטו ועוד.. מה מבדיל בין הפלטפורמות –  נתחיל מחלוקה בין מערכות לניהול תוכן לבין תוכנות לבניית אתרים.

תוכנות לבניית אתרים הם מערכות בקוד סגור (לרוב) כמו וויקס, טו אול ועוד, מה שמאפיין את המערכות האלו הוא: 1. אין גישה לקוד המקור (דבר חשוב ביותר) 2. שימוש נוח מאוד וקל מאוד לכל משתמש – ממש להיכנס ולהתחיל לעבוד ללא הדרכה או הרבה הסברים. 33. לרוב מתאימות יותר לאתרים קטנים. שלא תבינו את דברי לא נכון – המערכות האלו הם טובות ומשמשות להרבה מאוד בעלי עסקים ברחבי העולם.

לעומת זאת מערכות לניהול תוכן כמו וורדפרס, גומלה, מגנטו פרסטה שופ ועוד הם מערכות לניהול תכנים, ההבדל העיקרי שמרכז המערכת לא נועד בכדי לבנות את האתר שלכם אלא לנהל בתוכו את התוכן.

מריבת המערכות האלו עובדות בקוד פתוח כלומר אתם יכולים לגשת לקוד המקור של האתר שלכם ופשוט לערוך אותו כאוות רצונכם. מרבית המערכות האלו עובדות על PHP (שפת תכנות) למערכות האלו יש מבנה קוד מסויים ובמקום לבנות מערכת שלמה לניהול האתר והתכנים בו אתם בקלות יכולים ללמוד לפתח או לבנות (ללא לימוד פיתוח ותכנות) אתר מרשים בסטנדרטים הגבוהים ביותר בעולם. על המערכת מוסיפים "תבניות" או "ערכות נושא" – זהו בעצם עיצוב האתר שלנו והיכולות הפונקציונליות שלו, למערכת ולערכת נושא אנחנו יכולים להוסיף תוספים למערכת שהם בעצם פונקציות שמתווספות על הערכת נושא הבסיסית שלנו, דוגמאות לתוספים פופלריים : תוספי נגישות, תוספי קידום אתרים אורגני, תוספים שמאפשרים ליצור טפסים מורכבים בשניות ועוד…

וורדפרס היא המערכת הטובה ביותר מכולם והנפוצה ביותר מכולם – כ26 אחוז מהאינטרנט בנוי עליה… אתרי חדשות מהגדולים בעולם פועלים עליה, בלוגים קטנים ואתרי תדמית ומכירות. אפילו בגוגל ממליצים לעבוד איתה!

מגנטו – מערכת שעיקר הייחודיות שלה היא שהיא פותחה בשביל אתרי מכירות, מבחינת היכולות שלה בתחום המכירות (כמו היכולת הנוחה להתממשק למערכות ERP שונות) אך הבעיה איתה היא שמעטים מפתחים עליה אתרים וגם היכולות שלה מבחינת SEO הם יכולות יחסית לא מעולות כמו וורדפרס – אגב היום נעשים צעדים משמעותיים מבחינת וורדפרס ל"התמקצע" יותר בתחום המכירות – כחלק מאג'נדה כללית חברת אוטומטיק שיצרה את וורדפרס קנתה את החברה המפתחת של מערכת החנויות הידועה ווקורמס (תוסף למערכת הוורדפרס)

יתר המערכות לניהול התוכן או בדעיכה (כמו ג'ומלה) או לא זזות לעבר הקידמה באופן מהיר במיוחד – לכן אנחנו ממליצים לכם לבנות אתר עם המערכת הנוחה היותר – וורדפרס.