הרבה מאוד אנשים רוצים להיכנס לשוק של שיווק שותפים. זה נראה מנצנץ, מבטיח. הכנסה פסיבית יש אומרים. ועוד הרבה דיבורים בסגנון.

אתחיל את המאמר באיך שוויק שותפים עובד, ולאחר מכן אספר לכם את האמת על שיווק שותפים ועל הניסיון שלי בתחום.

איך זה עובד?

הרעיון מאוד פשוט. התוכנית שותפים מאפשרת לכם לקבל לינק ייחודי שאותו אתם תכניסו לאתר שלכם/תשווקו בכל אופן שבו התוכנית מאפשרת.

הקישור הייחודי הזה יאפשר לכם לעקוב אחרי כניסות להצעה/שירות/מוצר שאותו אתם מפרסמים ובמידה ויהיה מכירות, אתם תקבלו עמלה.

חברות שונות מאפשרות צורות מעקב שונות כמו שימוש בטרקרים ועוד. חברות אחרות יפסלו אתכם מהתוכנית במידה ותשתמשו בטרקרים. (תוכנות מעקב מבוססות קישורים והפניות)

ישנם צורות פרסום שונות שכל תוכנית מאפשרת

לדוגמא:

  • דרך קידום אורגני
  • דרך פרסום ממומן בגוגל
  • דרך פרסום בפייסבוק
  • דרך פרסום בטבולה וכו'
  • דרך פרסום בבאנרים וכו'.

כל תוכנית מאפשרת לכם לפרסם את המוצר/שירות באופן אחר וזה חשוב מאוד לקרוא את החוזה מול החברה. לדוגמא- אמזון לא מאפשרת לומר "מוצר זה הכי נמכר באמזון" וכן הלאה. אחרות לא יאפשרו לכם לפרסם על השם של מותג, או אפילו לעשות פרסום ממומן או באנרים וכו'.

כל אחד לפי התנאים שלו.

מה קורה בתכלס- זה הכנסה פסיבית?

לא. זה מצריך הרבה השקעה. גם כלכלית (יכול להגיע אפילו למיליוני שקלים) והן של זמן. וכמובן – הכי חשוב שצריך המון המון המון ידע. בלי ידע כל הכסף שלכם ילך לפח.

צריך להיות בקיא באופן מוחלט בכל צורת פרסום שאתם עושים. כלומר, אם אתם עושים ממומן, צריך להיות ממש כריש אמיתי. פחות מזה – תתכונן להפסיד הרבה כסף.

גם בקידום אורגני לרוב אתה הולך להתמודד עם כרישים מהגדולים בתחום שמגלגלים תקציבים גדולים. במידה ומצאת נישה שזה לא כך- תגיד תודה ותהיה מוכן שהכרישים עוד מעט יריחו את הדם ויגיע גם לשם. ושאני מדבר על כרישים אני מדבר על הניו יורק טיימס, הספאוס ועוד אתרים עם DR80-90 ומעלה אפילו.

היום להיות אפילייט זה ממש ממש סיפור לא פשוט. להרוויח יותר מכמה אלפים זה בכלל בכלל לא פשוט. ישנם אתרים בנישות שונות שעדיין מצליחים אבל גם שם התחרות הולכת וגוברת. גם בנישות קטנות התחרות גדלה בקיצור.

אז היום לעזוב את העבודה ולהתחיל להיות משווק שותפים?

התשובה שלי היא – ממש ממש ממש לא. ולא כי אני עושה שיווק שותפים. אלא כי זה פשוט תחום קשה היום. עדיף לפחות חנות אינטרנטית לדוגמא שמוכרת מוצרי טמבור וכלי עבודה, או חנות שמוכרת תיקי גב או כל דבר אחר ולא להתחיל לעשות את זה. אם חשקה נפשכם להתחיל לעשות משהו גלובלי יש דברים כמו FBA של אמזון ועוד. בקיצור – לא לקחת סיכונים גדולים שאחר כך תיפלו להיות נטל על המשפחה או להגיע להלוואות וכו'.

בהצלחה, איתמר

איתמר בן דור

מומחה לקידום אתרים, פיתוח ועוד. עובד כעשור בתחום הקידום השיווק והפיתוח, בעלים ומנכ"ל בחברת endless.
  • מחבר:
  • קטגוריה:כללי
  • שונה לאחרונה:25 במרץ 2022
  • זמן קריאה:זמן קריאה 2 דקות