הקמת אתר לחברת איזי ויזה

בחודשים האחרונים אנו עובדים עם חברת איזי ויזה על הקמת אתר אינטרנט אשר עלה לאוויר בתחילת החודש. אני רוצה לספר לכם על התהליך ועל התובנות שיש לי מהתהליך. אז קודם כל אני רוצה לשבח את עדי, מנכ"ל איזי ויזה על הפעילות יחד וכמובן את אחיו אבי, שבלעדיו הפרויקט לא היה קם. תהליך הקמת האתר התחיל מצורך של חברת איזי ויזה שעוסקת בהוצאת ויזה לארה"ב להקים אתר מתקדם אשר יתאים לטכנולוגיה העכשווית תוך שימוש באלמנטים להגדלת המכירות באתר וכמובן שיפור מיקומים במנועי החיפוש. את האתר של החברה בנינו על בסיס מערכת הניהול "וורדפרס" המאפשרת פעילות שוטפת ללא צורך בתכנות או בהוצאות גדולות. בנוסף המערכת עובדת בצורה אידאלית מול מנועי החיפוש השונים.

על המערכת התקנו את התבנית DIVI של חברת "אלגנט טימס" אשר ידועה במהירות ובנגישות שלה למנועי חיפוש. תהליך הקמת האתר הישן הצריך שימוש בפקודות שרת להפניות WILDCARD , ההפניות היו צריכות להעביר פרמטרים שונים . בנוסף לכך עברנו משרת ווינדוס לשרת לינוקס. האתר החדש מהיר ביותר והשרת גם כן.

אני רוצה להודות לעדי ולאבי על האפשרות להקמת האתר . תודה גם לכל חברת איזי ויזה על שיתוף הפעולה הפורה.

בניית אתר לקורס מנעולן – האתגרים וההצלחות

אני רוצה לספר לכם על פרוייקט שאנחנו מריצים בחברה במשך זמן רב – קורס מנעולן מקוון. לפי דרישות הלקוח יצרנו אתר שימכור את הקורס (שיווקי ומכירתי) ופורטל הקורס אשר מאפשר לתלמידים ללמוד 24 שעות ביממה את הקורס מכל מקום שהם ובכל מכשיר שממנו הם רק רוצים לגלוש אל האתר (אגב בימים אלו אנו מכינים אפליקציה לקורס).

האתגרים

כל אתר מאתגר את היצירתיות שלנו כמעצבים וכמתכנתים – אך האתר של קורס מנעולן (מנעולנות בקלות) שמתבצע באינטרנט היה אחד האתגרים הגדולים ביותר… למה? קודם כל מבחינת יצירת התכנים, חברתנו צילמה את כל הקורס וערכה את כל הסרטונים (למעלה מ100 סרטונים) ובהם רונן המנעולן מסביר ומדגים איך לפרוץ להתקין ולתקן מנעולים – והכל דרך האינטרנט! לאחר העריכה ויצירת כל התכנים לאתר יצרנו סרטוני תדמית לקורס, פתיחים באנימציה ועוד. כמו כן הקמת האתר של קורס מנעולנות בקלות הייתה מאתגרת בעקבות הצורך בהעברת כל הצדדים החיוביים בקורס אינטרנטי לתחום של "עבודה בידיים"… כל התכנים שכתבנו והפקנו (כולל צילומי סטילס, וידאו, עיצוב אלמנטים ועוד) נוצרו מתוך מטרה אחת – להעביר את המסר  שאפשר ללמוד מנעולנות באינטרנט.

אחת הבעיות הנפוצות בקורסים אינטרנטיים היא זליגת התכנים למחוץ לאתר הקורס – איך התמודדנו עם זה? בפשטות, אנו משתמשים בטכנולגיית הסטימינג של וימאו, היא מעניקה ללקוח שליטה מלאה על חשיפת התכנים ללקוחות היעד שלו ולא ליתר האנושות.

בעיה נוספת שאיתה התמודדנו במהלך הצילומים היא הקושי בהבנת הנצפה על ידי מצלמה שיושבת על חצובה – ולכן רוב הקורס צולם תוך כדי עבודה באיכות hd מראשו של רונן המנעולן ובכך יצרנו מצב ובו רואים במפורט את מה שרונן עושה עד לפרטים הדקים ביותר.

האיכות הגבוהה של הסרטונים מעניקה ללקוחות את היכולת לעבור את הקורס בצורה אידיאלית תוך שימת לב לפרטים הקטנים ביותר בנוגע לקורס.

ממשק הקורס מאוד נוח ועל ידי מערכת הקורס הנרשם יכול לדעת היכן הוא עומד, את הנושאים הכלליים שנעבור עליהם ועוד.

איתמר בן דור

מומחה לקידום אתרים, פיתוח ועוד. עובד כעשור בתחום הקידום השיווק והפיתוח, בעלים ומנכ"ל בחברת endless.
  • מחבר:
  • קטגוריה:כללי
  • שונה לאחרונה:10 ביוני 2020
  • זמן קריאה:זמן קריאה 1 דקות